wtorek, 26 marca 2024

Sukcesy uczniów w konkursie InstaLogik i Bóbr



Dotarły do nas kolejne informacje o sukcesach naszych uczniów w konkursach. 

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik

Szkoła Podstawowa nr 7 w Krotoszynie - Konrad Zybała (kl. VI) został laureatem I miejsca w konkursie InstaLogik. Tytuł Laureata I miejsca w klasach VI otrzymało sześćdziesięciu uczniów z całej Polski i tylko siedmioro uczniów z województwa wielkopolskiego, w tym Konrad z Krotoszyna.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Koźminie Wlkp. - Iga Jarus (kl. VI) została laureatem 2 stopnia (136 laureatów); Finalista Patryk Wypuszcz (kl. VII) finalista (320 uczestników).

InstaLogik to popularyzatorski ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Konkurs podzielony jest na 3 etapy. Przed każdym etapem przeprowadzany był 3 tygodniowy kurs przygotowawczy, podczas którego uczniowie zapoznawali się ze środowiskiem programistycznym języka Assembly. Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno – logiczne oraz zadania programistyczne właśnie w języku wizualnym Assembly. Czas na rozwiązanie zadań to 1,5 godziny. W pierwszym etapie wzięło udział ponad 12 tys. uczniów z całej Polski.

Magdalena Witczak (SP nr 7 w Krotoszynie), Elżbieta Wojtkowiak (SP nr 1 w Koźminie Wlkp.)






XVIII EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO „BÓBR”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Koźminie Wlkp. - Zofia Wypuszcz (kl. VIII) została laureatką II miejsca w kategorii Junior.

W dniach 15-17 listopada uczniowie SP1 uczestniczyli w XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.
15 listopada z zadaniami zmagała się 1 osoba w kategorii Junior (klasy VII-VIII). Następnego dnia, 6 osób rozwiązywało zadania w kategorii Benjamin (klasy IV-VI). Trzeciego dnia, w kategorii Skrzat, 3 osoby z klas I – III próbowały swoich sił w konkursie.
Konkurs odbywa się w tym samym czasie w ponad 50 krajach na całym świecie. Jego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną  i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu. Rozwiązania można poprawiać, test trwa 60 minut.
15 marca 2024 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Przebieg uroczystości był niezwykle emocjonujący dla wszystkich uczestników. W tym wyjątkowym wydarzeniu miała okazję uczestniczyć uczennica klasy VIII a Zofia Wypuszcz, która została laureatką II miejsca w kategorii JUNIOR.

Elżbieta Wojtkowiak (SP nr 1 w Koźminie Wlkp.)

                                                                                    

 





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz